  • TVX1V101MAD1LS
TVX1V101MAD1LS
advertisement
Manufacturer No:
TVX1V101MAD1LS
HK JDW NO:
555-TVX1V101MAD1LS
Datasheet:
TVX1V101MAD1LS
Description:
TVX 100μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 210mA 0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX1V101MAD1LS
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    Axial, Can
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Ripple Current
    210mA
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    210mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    315mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Diameter
    8mm
  • Height
    16mm