  • TVX1V152MCD
TVX1V152MCD
advertisement
Manufacturer No:
TVX1V152MCD
HK JDW NO:
555-TVX1V152MCD
Datasheet:
TVX1V152MCD
Description:
TVX 1500μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -40°C~85°C Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX1V152MCD
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    1500μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Dissipation Factor
    0.12 %
  • Length
    31.5mm