  • TVX2A3R3MAD1LY
TVX2A3R3MAD1LY
advertisement
Manufacturer No:
TVX2A3R3MAD1LY
HK JDW NO:
555-TVX2A3R3MAD1LY
Datasheet:
TVX2A3R3MAD1LY
Description:
TVX 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX2A3R3MAD1LY
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.472L 5.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    34mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    68mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Length
    12mm