  • TVX2D4R7MAD1LV
TVX2D4R7MAD1LV
advertisement
Manufacturer No:
TVX2D4R7MAD1LV
HK JDW NO:
555-TVX2D4R7MAD1LV
Datasheet:
TVX2D4R7MAD1LV
Description:
TVX 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm -40°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX2D4R7MAD1LV
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.630L 8.00mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    39mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    62.4mA @ 10kHz
  • Diameter
    8mm
  • Length
    16mm