  • TVX2F4R7MAD1LY
TVX2F4R7MAD1LY
advertisement
Manufacturer No:
TVX2F4R7MAD1LY
HK JDW NO:
555-TVX2F4R7MAD1LY
Datasheet:
TVX2F4R7MAD1LY
Description:
TVX 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.315Diax0.787L 8.00mmx20.00mm -25°C~85°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
TVX2F4R7MAD1LY
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.787L 8.00mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    315V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    315V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    45mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    72mA @ 10kHz
  • Diameter
    8mm
  • Length
    20mm