  • TWCB276M125SCYZ0000
TWCB276M125SCYZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TWCB276M125SCYZ0000
HK JDW NO:
66-TWCB276M125SCYZ0000
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
27μF ±20% 3.54Ohm 2-Termination Polar Tantalum 24μA Tray Axial
Step5Bar-code shipping tag
TWCB276M125SCYZ0000
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2013
  • Series
    TWC-Y
  • Size / Dimension
    0.281Diax0.641L 7.14mmx16.28mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Capacitance
    27μF
  • Voltage - Rated DC
    125V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.54Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Voltage
    125V
  • Lifetime @ Temp
    300 Hrs @ 200°C
  • Leakage Current
    24μA
  • Life (Hours)
    300 hours
  • Dissipation Factor
    7.2 %
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Diameter
    7.92mm
  • Height
    16.28mm