  • TYS252012L1R5M-10
TYS252012L1R5M-10
advertisement
Manufacturer No:
TYS252012L1R5M-10
HK JDW NO:
449-TYS252012L1R5M-10
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TYS252012L1R5M-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    TYS
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    1.4A
  • Inductance
    1.5μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    136mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    97MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    2.51A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm