  • UAS2G470MHD6TN
UAS2G470MHD6TN
advertisement
Manufacturer No:
UAS2G470MHD6TN
HK JDW NO:
555-UAS2G470MHD6TN
Description:
UAS 47μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.709Dia 18.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UAS2G470MHD6TN
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    280mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    448mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm