  • UBT2C330MPD8TD
UBT2C330MPD8TD
advertisement
Manufacturer No:
UBT2C330MPD8TD
HK JDW NO:
555-UBT2C330MPD8TD
Description:
UBT 33μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UBT2C330MPD8TD
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Automotive
  • Voltage - Rated
    160V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    154mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    277.2mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm