  • UCL1C220MCL6GS
UCL1C220MCL6GS
advertisement
Manufacturer No:
UCL1C220MCL6GS
HK JDW NO:
555-UCL1C220MCL6GS
Datasheet:
UCL1C220MCL6GS
Description:
UCL 22μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Surface Mount 80mA 0.157Dia 4.00mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Quantity:
In Stock : 10748
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UCL1C220MCL6GS
  • Impedance
    850mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    80mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    160mA @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.16 %
  • Ripple Current (AC)
    160mA
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.228 5.80mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    4.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.169Lx0.169W 4.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    850mOhm
  • Size Code
    1717
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    80mA