  • UCY2H100MHD1TO
UCY2H100MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UCY2H100MHD1TO
HK JDW NO:
555-UCY2H100MHD1TO
Description:
UCY 10μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 160mA 0.492Dia 12.50mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4690
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UCY2H100MHD1TO
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    160mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    160mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    320mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm