  • UF92A23-BWHR
UF92A23-BWHR
advertisement
Manufacturer No:
UF92A23-BWHR
HK JDW NO:
528-UF92A23-BWHR
Package:
Datasheet:
UF92A23-BWHR
Description:
FAN AXIAL 92X38MM 230VAC WIRE
Step5Bar-code shipping tag
UF92A23-BWHR
  • Weight
    0.992lb 449.96g
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Operating Temperature
    -40~158°F -40°C~70°C
  • Published
    2014
  • Series
    UF92A
  • Size / Dimension
    Square - 92mm Lx92mm H
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    12.00W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Current Rating (Amps)
    0.090A
  • Approval Agency
    CE, cETL, ETL, TUV
  • RPM
    3300 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Air Flow
    46.0 CFM (1.29m3/min)
  • Noise
    38.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.320 in H2O (79.7 Pa)
  • Width
    38.00mm