  • UHP-1500-48
UHP-1500-48
advertisement
Manufacturer No:
UHP-1500-48
HK JDW NO:
495-UHP-1500-48
Package:
Datasheet:
UHP-1500-48
Description:
Quantity:
In Stock : 30
Step5Bar-code shipping tag
UHP-1500-48
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~70°C With Derating
  • Series
    UHP-1500 (1500W)
  • Size / Dimension
    11.42Lx5.51W x 1.61 H 290.0mmx140.0mmx41.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    1512W
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus, EAC
  • Efficiency
    96%
  • Voltage - Isolation
    3.75kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    31.5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC 250V~370VDC