  • UHW1H102MHD6TN
UHW1H102MHD6TN
advertisement
Manufacturer No:
UHW1H102MHD6TN
HK JDW NO:
555-UHW1H102MHD6TN
Description:
UHW 1000μF Capacitor ±20% Tape & Reel (TR) Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UHW1H102MHD6TN
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.962A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.27A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm