  • UHW1K271MHD6TO
UHW1K271MHD6TO
advertisement
Manufacturer No:
UHW1K271MHD6TO
HK JDW NO:
555-UHW1K271MHD6TO
Datasheet:
UHW1K271MHD6TO
Description:
UHW 270μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 875mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UHW1K271MHD6TO
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    UHW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    270μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    875mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    65mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    875mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.75A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm