  • UHW1K471MHD6
UHW1K471MHD6
advertisement
Manufacturer No:
UHW1K471MHD6
HK JDW NO:
555-UHW1K471MHD6
Description:
UHW 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UHW1K471MHD6
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    50mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    975mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.95A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm