  • UHW2A101MHD6
UHW2A101MHD6
advertisement
Manufacturer No:
UHW2A101MHD6
HK JDW NO:
555-UHW2A101MHD6
Description:
UHW 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.492Dia 12.50mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2914
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UHW2A101MHD6
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    115mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    572mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.43A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm