  • UKL1H680MPD1TD
UKL1H680MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UKL1H680MPD1TD
HK JDW NO:
555-UKL1H680MPD1TD
Description:
UKL 68μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 250mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 5588
Step5Bar-code shipping tag
UKL1H680MPD1TD
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    68μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    250mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    250mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    500mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm