  • UKL1V6R8MDDANATD
UKL1V6R8MDDANATD
advertisement
Manufacturer No:
UKL1V6R8MDDANATD
HK JDW NO:
555-UKL1V6R8MDDANATD
Description:
UKL 6.8μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole -40°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL1V6R8MDDANATD
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ High Frequency
    54mA @ 100kHz