  • UKL2AR22KDD1TA
UKL2AR22KDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UKL2AR22KDD1TA
HK JDW NO:
555-UKL2AR22KDD1TA
Description:
UKL 0.22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 4.7mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKL2AR22KDD1TA
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    4.7mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4.7mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    9.4mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    11mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C