  • UKT1H3R3MDD
UKT1H3R3MDD
advertisement
Manufacturer No:
UKT1H3R3MDD
HK JDW NO:
555-UKT1H3R3MDD
Description:
UKT 3.3μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 25mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 5436
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UKT1H3R3MDD
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    4.95μA
  • Ripple Current
    25mA
  • Polarization
    Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    25mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    50mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm