  • UKW1H3R3MDD1TA
UKW1H3R3MDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UKW1H3R3MDD1TA
HK JDW NO:
555-UKW1H3R3MDD1TA
Description:
UKW 3.3μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 35mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UKW1H3R3MDD1TA
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Audio
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    35mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    35mA @ 120Hz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm