  • UMA1A220MDD
UMA1A220MDD
advertisement
Manufacturer No:
UMA1A220MDD
HK JDW NO:
555-UMA1A220MDD
Description:
UMA 22μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 33mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~85°C Polar 2mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UMA1A220MDD
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Voltage
    10V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    33mA
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    33mA @ 120Hz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    5mm
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm