  • UMV1C100MFD
UMV1C100MFD
advertisement
Manufacturer No:
UMV1C100MFD
HK JDW NO:
555-UMV1C100MFD
Description:
UMV 10μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 18mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~105°C Polar 1.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 25
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UMV1C100MFD
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    18mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    18mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    27mA @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm