  • UP2SC-391-R
UP2SC-391-R
advertisement
Manufacturer No:
UP2SC-391-R
HK JDW NO:
3283-UP2SC-391-R
Step5Bar-code shipping tag
UP2SC-391-R
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Current Rating
    330mA
  • Inductance
    390 μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    330mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.8MHz
  • Current - Saturation
    570mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.4Ohm
  • Height
    4.8768mm
  • Height Seated (Max)
    5.1816mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    10.0076mm