  • UPJ1E820MED1TD
UPJ1E820MED1TD
advertisement
Manufacturer No:
UPJ1E820MED1TD
HK JDW NO:
555-UPJ1E820MED1TD
Description:
UPJ 82μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 180mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 9544
Step5Bar-code shipping tag
UPJ1E820MED1TD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0615mA
  • Ripple Current
    180mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.14
  • Impedance
    470mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    180mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    285mA @ 10kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    11mm