  • UPM0J332MHD6TN
UPM0J332MHD6TN
advertisement
Manufacturer No:
UPM0J332MHD6TN
HK JDW NO:
555-UPM0J332MHD6TN
Description:
UPM 3300μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 1.44A 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 18
Step5Bar-code shipping tag
UPM0J332MHD6TN
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    6.3V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.6237mA
  • Ripple Current
    1.44A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.28
  • Impedance
    39mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.44A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.6A @ 10kHz
  • Diameter
    18mm
  • Height Seated (Max)
    0.669 17.00mm
  • Length
    15mm