  • UPV1H2R2MFD1TD
UPV1H2R2MFD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UPV1H2R2MFD1TD
HK JDW NO:
555-UPV1H2R2MFD1TD
Description:
UPV 2.2μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 54mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 15050
Step5Bar-code shipping tag
UPV1H2R2MFD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    54mA
  • Impedance
    7Ohm
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm