  • UPV1H330MGD
UPV1H330MGD
advertisement
Manufacturer No:
UPV1H330MGD
HK JDW NO:
555-UPV1H330MGD
Description:
UPV 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 240mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 4416
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPV1H330MGD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    49.5μA
  • Ripple Current
    240mA
  • Impedance
    600mOhm
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm