  • UPV1H330MGD1TD
UPV1H330MGD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UPV1H330MGD1TD
HK JDW NO:
555-UPV1H330MGD1TD
Description:
UPV 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 240mA 0.248Dia 6.30mm -55°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 619
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPV1H330MGD1TD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0495mA
  • Ripple Current
    240mA
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Impedance
    600mOhm
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm