  • UPV1H680MGD1TD
UPV1H680MGD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UPV1H680MGD1TD
HK JDW NO:
555-UPV1H680MGD1TD
Description:
UPV 68μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 410mA 0.315Dia 8.00mm -55°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UPV1H680MGD1TD
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.102mA
  • Ripple Current
    410mA
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.1
  • Impedance
    280mOhm
  • Diameter
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm
  • Length
    11.5mm