  • UPW1E681MPD1TD
UPW1E681MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UPW1E681MPD1TD
HK JDW NO:
555-UPW1E681MPD1TD
Description:
UPW 680μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 1.22A 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 899
Step5Bar-code shipping tag
UPW1E681MPD1TD
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    104mOhm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.22A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    52mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    915mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.22A @ 100kHz
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    20mm