  • UPW2A4R7MDD1TA
UPW2A4R7MDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UPW2A4R7MDD1TA
HK JDW NO:
555-UPW2A4R7MDD1TA
Description:
UPW 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 22.2mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UPW2A4R7MDD1TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    22.2mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Impedance
    4.6Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    22.2mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    74mA @ 100kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm