  • URS1J221MHD1TO
URS1J221MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
URS1J221MHD1TO
HK JDW NO:
555-URS1J221MHD1TO
Description:
URS 220μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 490mA 0.492Dia 12.50mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 283
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
URS1J221MHD1TO
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    490mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    490mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    735mA @ 10kHz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    12.5mm