  • URY2E220MHD1TN
URY2E220MHD1TN
advertisement
Manufacturer No:
URY2E220MHD1TN
HK JDW NO:
555-URY2E220MHD1TN
Datasheet:
URY2E220MHD1TN
Description:
URY 22μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 130mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
URY2E220MHD1TN
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    130mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    130mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    208mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm