  • URZ2A330MPD1TD
URZ2A330MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
URZ2A330MPD1TD
HK JDW NO:
555-URZ2A330MPD1TD
Description:
URZ 33μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 130mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
URZ2A330MPD1TD
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    130mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    130mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    260mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    9mm