  • USA1V4R7MDD
USA1V4R7MDD
advertisement
Manufacturer No:
USA1V4R7MDD
HK JDW NO:
555-USA1V4R7MDD
Description:
USA 4.7μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 24mA 0.157Dia 4.00mm -40°C~85°C Polar 1.5mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
USA1V4R7MDD
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.157Dia 4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TAPE
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • Lead Spacing
    0.059 1.50mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Ripple Current
    24mA
  • Tan Delta
    0.12
  • Ripple Current @ Low Frequency
    24mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    36mA @ 10kHz
  • Diameter
    4mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm