  • USR2G-250RX1
USR2G-250RX1
advertisement
Manufacturer No:
USR2G-250RX1
Manufacturer:
Riedon
HK JDW NO:
676-USR2G-250RX1
Datasheet:
USR2G-250RX1
Description:
250Ohms, 0.6W, Metal Foil,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
USR2G-250RX1
  • Factory Lead Time
    47 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.105W 7.62mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±0.01%
    2
  • Temperature Coefficient
    ±1ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Foil
  • Power (Watts)
    0.6W
  • Max Power Dissipation
    600mW
  • Height
    8.509mm
  • Height Seated (Max)
    0.335 8.50mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    2.667mm