  • UST0J470MDD
UST0J470MDD
advertisement
Manufacturer No:
UST0J470MDD
HK JDW NO:
555-UST0J470MDD
Description:
UST 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 50mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UST0J470MDD
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lead Diameter
    450 μm
  • Voltage
    6.3V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    50mA
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.24
  • Ripple Current @ Low Frequency
    50mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    75mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm