  • UST1E100MDD1TE
UST1E100MDD1TE
advertisement
Manufacturer No:
UST1E100MDD1TE
HK JDW NO:
555-UST1E100MDD1TE
Description:
UST 10μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 33mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UST1E100MDD1TE
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    33mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    33mA @ 120Hz
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm