  • UUJ1J221MNQ6ZD
UUJ1J221MNQ6ZD
advertisement
Manufacturer No:
UUJ1J221MNQ6ZD
HK JDW NO:
555-UUJ1J221MNQ6ZD
Datasheet:
UUJ1J221MNQ6ZD
Description:
UUJ 220μF Capacitor ±20% Tray Surface Mount 385mA 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar Radial, Can - SMD
Step5Bar-code shipping tag
UUJ1J221MNQ6ZD
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.535Lx0.535W 13.60mmx13.60mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Size Code
    5454
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.4158mA
  • Ripple Current
    385mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Ripple Current @ Low Frequency
    385mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    577.5mA @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    14.6mm
  • Width
    13.6mm