  • UUJ1V471MNL1MS
UUJ1V471MNL1MS
advertisement
Manufacturer No:
UUJ1V471MNL1MS
HK JDW NO:
555-UUJ1V471MNL1MS
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
470μF Capacitor 20% 490mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
UUJ1V471MNL1MS
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    470μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TAPE
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    6767
  • Ripple Current
    490mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Current - Leakage
    493.5μA
  • Diameter
    16mm
  • Height
    16.5mm
  • Length
    16.5mm