  • UVK2A680MPD1TD
UVK2A680MPD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UVK2A680MPD1TD
HK JDW NO:
555-UVK2A680MPD1TD
Description:
UVK 68μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 270mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 946
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UVK2A680MPD1TD
  • Ripple Current @ High Frequency
    540mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    12.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    270mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    270mA @ 120Hz