  • UVR1C223MRD6
UVR1C223MRD6
advertisement
Manufacturer No:
UVR1C223MRD6
HK JDW NO:
555-UVR1C223MRD6
Description:
UVR 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 12.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 149
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UVR1C223MRD6
    19 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Capacitance
    22000μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    12.5mm
  • Lead Spacing
    0.492 12.50mm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    10.56mA
  • Ripple Current
    4A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    4A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.6A @ 10kHz
  • Dissipation Factor
    0.2 %
  • Diameter
    25mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    1.575 40.00mm