  • UVY1A332MHD1TO
UVY1A332MHD1TO
advertisement
Manufacturer No:
UVY1A332MHD1TO
HK JDW NO:
555-UVY1A332MHD1TO
Description:
UVY 3300μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 1A 0.492Dia 12.50mm -55°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 12300
Step5Bar-code shipping tag
UVY1A332MHD1TO
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.492Dia 12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.15A @ 10kHz
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm