  • UVY1V470MDD1TA
UVY1V470MDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UVY1V470MDD1TA
HK JDW NO:
555-UVY1V470MDD1TA
Description:
UVY 47μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 93mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UVY1V470MDD1TA
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    93mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    93mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    186mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm