  • UVY2D3R3MED1TD
UVY2D3R3MED1TD
advertisement
Manufacturer No:
UVY2D3R3MED1TD
HK JDW NO:
555-UVY2D3R3MED1TD
Description:
UVY 3.3μF Capacitor ±20% Cut Tape (CT) Through Hole 30mA 0.248Dia 6.30mm -40°C~105°C Polar 2.4892mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 16854
Step5Bar-code shipping tag
UVY2D3R3MED1TD
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.248Dia 6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Terminal Pitch
    2.5mm
  • Lead Pitch
    2.4892mm
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    30mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    30mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    48mA @ 10kHz
  • Diameter
    6.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm