  • UVZ1E4R7MDD1TA
UVZ1E4R7MDD1TA
advertisement
Manufacturer No:
UVZ1E4R7MDD1TA
HK JDW NO:
555-UVZ1E4R7MDD1TA
Description:
UVZ 4.7μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 25mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 6011
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UVZ1E4R7MDD1TA
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    25mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    25mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    50mA @ 10kHz
  • Diameter
    5mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11mm