  • UVZ1H220MDD1TD
UVZ1H220MDD1TD
advertisement
Manufacturer No:
UVZ1H220MDD1TD
HK JDW NO:
555-UVZ1H220MDD1TD
Description:
UVZ 22μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 68mA 0.197Dia 5.00mm -55°C~105°C Polar 2mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 2988
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
UVZ1H220MDD1TD
    Radial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    1998
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Ripple Current
    68mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    68mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    136mA @ 10kHz
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    5mm
  • Height
    11mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm