  • UVZ2V330MHD1TN
UVZ2V330MHD1TN
advertisement
Manufacturer No:
UVZ2V330MHD1TN
HK JDW NO:
555-UVZ2V330MHD1TN
Description:
UVZ 33μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 195mA 0.630Dia 16.00mm -40°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
UVZ2V330MHD1TN
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.630Dia 16.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.562mA
  • Ripple Current
    195mA
  • Tan Delta
    0.25
  • Ripple Current @ Low Frequency
    195mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    312mA @ 10kHz
  • Diameter
    16mm
  • Height
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm